Britská odysea

Včera jsem se vrátila ze služebního výletu. Každý rok máme jarní konferenci, kterou pořádá jedna z participujících zemí. Letos padla volba na Anglii. Bohužel po naší velké radosti, že pojedeme do Londýna (miluju Londýn!!!) nám bylo oznámeno, že se jedná o venkovský hotel někde mezi Londýnem a Brightonem, kde kromě polí okolo nic není, bezva.... Nadávajíce jsme si vzali taxi za 100 Poundů (že bych za to měla menší kuchyňský robot říkáte? JO - moje slova! ), které nás dovezlo na nejhlubší anglický venkov. Krajina moc pěkná, hotel taky, jen konference značně nudná. Díky změnám ve vedení nějak nebylo nic moc připraveno, počasí nám přálo jen v jeden den (kdy jsme schodou okolností byli celí den zalezlí v meetingovce) a tak jsem se rozhodla, že udělám report alespoň místního jídla (a že ho nebylo málo :D) a těch pár věcí, co jsme přeci jen zažili...

Den první

Úvodní den byl prima, dopolene volné a tak jsme vyrazili do nejbližšího města. Já neomylně vyčmuchala cupcakey :) a Pret-A-Manger, což je pro mě Mekka dobrot a každý den se ptám PROČ? Proč ji nemáme u nás, he?
Večeře docela ušla, ale to, na co se vždycky těším do hotelů, což je snídaně, bylo velké zklamání. Za cenu 26 Poundů, bych čekala něco ala Můj šálek kávy, ale tohle bylo vážně nedobrý :/ (i když na fotce to ujde) 
Den druhý

Po zážitku z úterní snídaně jsem zvolila vegetariánskou variantu a ne - zas to nebylo dobrý (pětihvězdičkový hotel a oni nechají bubáka v rajčeti?). Celý den jsme měli workshopy, ale stihli jsme alespoň malou procházku po přilehlém parku. Večeře opět docela dobrá (vychloubají se kuchařem, který vyhrál anglickou soutěž Master Chef, ale nějak to není ono), kdyby mi místo toho dali burger nebo pizzu, nezlobila bych se :) (někdo to tam dokonce prohlašoval nahlas)

Den třetí

Aneb den propršený. Jak už to bývá, počasí nám nepřálo, nicméně to nás přece neodradí. Vyfasovali jsme na recepci holiny (pro 30 lidí, slušná zásoba) a vyzbrojeni deštníky jsme vyrazili na pole, kde čekalo střílení z luku (to mi teda absolutně nešlo) a střílení laserovou flintou na hliněné holuby (to mi k mému naprostému úžasu šlo skvěle a vyhrála jsem druhé místo oceněné foťákem :) slušný). Jelikož byla průtrž mračen, tak většina z nás ještě teď kýchá a smrká. Jo jo, pravá Anglie :)
Následovala "gala" večeře, která byla velmi decentní a ve 12 jsem už byla v posteli...trapný, já vím...
Den čtvrtýEhm, to jsem nějak nevychytala :) Ale prakticky jsme jenom cestovali a pochodovali a řeknu vám, že tahat mega těžký kufr londýnským metrem a vlakem není žádný med - nemají jezdící schody. No a pak už jen let domů, tady šok ze zimy a šup péct na Street Food Festival.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye