Cheesecake "co dům dal"

Pěkný pátek všem,

Musím říct, že první věc, co mi ráno přišla na mysl (kromě - fuj to byl ale hnusnej sen), byla "Díky bohu, že je pátek". Nevím, jak pro vás, ale sedět v kanceláři během prázdnin, je pro mě věc téměř nesnesitelná. Pracovní morálka na bodu mrazu a ke každému úkolu se musím přemlouvat (teď to vypadá, že nic nedělám - dělám, ale je to extrémně namáhavý :). Co vám nepřidá je, když musíte každý den komunikovat s člověkem, který nejen, že neudělá lautr nic navíc, ale ještě vám ztěžuje a znepříjemňuje i to zhola nutné. Kdo mě zná, ví, že jsem osoba mírumilovná, co vyjde prakticky s každým... mno... v tomhle případě se ze mě stává běsnící, vzteky se klepající uzlíček nervů a mám co dělat, abych na toho... člověka... neskočila a nezačala do něj bušit pěstičkama....
Abych si (a taky vám samozřejmě) vylepšila náladu, sepsala jsem recept na cheesecake, který jsme pekly s mojí maminkou (proto to "co dům dal", jelikož můj dům, by tohle rozhodně nedal :-D) o jednom víkendu, kdy likvidovala zbytky z lednice.
A na tom bych ráda demonstrovala, že i když vás něco vytočí, tak vždycky můžete přijít domu a z obsahu lednice spáchat něco, co bude moc dobré a rozhodně vám zlepší náladu :) 

Co budete potřebovat:
(PS: klidně si ingredience upravte podle vašich zásob :)

na náplň:
2 balení ricotty
1 tvaroh ve vaničce (my měly polotučný)
2 vejce
100g cukru krupice
citronová kůra (z bio citronu, jinak nahraďte třeba extraktem)

na spodek:
velká krabice Bebe Dobré ráno oříškové (je v tom 8 malých balení)
1/3 měkkého másla

nahoru:
pytlík mražených jahod
3 plátky želatiny
trochu cukru podle chuti


Postup:
Sušenky a máslo rozmixujte v mixéru, až z toho bude spojená hmota. Vezměte dortovou formu a na dno dejte pečící papír. Na to potom vtlačte rozmixované sušenky.
V míse našlehejte ricottu s tvarohem, vejcem, cukrem a citronem (můžete přidat i lžičku vanilkového extraktu). Hmotu navrstvěte na těsto a uhlaďte. Troubu předehřejte na 150°C a dort pečte cca 45 minut (chce to sledovat). Nakonec nechte v troubě vychladnout (nebo pokud se vám nechce čekat, jako nám, tak ho normálně vyndejte a nechte vychladit ).
V rendlíku rozehřejte jahody s cukrem, až budou horké přidejte želatinu. Nechte trošku zchladnout a poté nalijte na dort. Nějakým šikovným nástrojem (z nejhoršího nožem) oddělte obvod formy od cheesecaku a vyndejte z formy. No a pak hurá do něj :-)

  


Přeji vám krásný víkend! Já si jedu odpočinout do divočiny, kde není vůbec signál a už se na to moc těším :)

Vaše T.


PS: mám nový fotoeditor, tak se omlouvám za trošku švihlé fotky u tohoto příspěvku, ale nemohla jsem odolat :D

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye