Pistáciové cupcakes

Pěkné odpoledne,
Je čtvrtek a to znamená, že zítra je pátek a pátek je malá sobota, takže už vlastně bude víkend... Sdílí někdo můj způsob uvažování? :)
Tento týden jsem měla dvě objednávky na narozeninové cupcaky. Jedny byly moje oblíbené, s burákovým máslem a marmeládou, a druhé byly pistáciové. Tohle mám vlastně nejradši - když dostanu zadání na něco, co jsem ještě nedělala a pak trávím hodiny průzkumem na internetu a fantazírováním :). Po ověření mého vymyšleného cupcaku z technologického hlediska, jsem se to rozhodla udělat následovně...

na 12 cupcaků

Těsto:
55 g másla
100 g cukru
1 vejce
170 g mouky (půl hladká, půl polohrubá)
1 PrDoPeč
1 lžička vanilkového extraktu
150 ml podmáslí
hrst nasekaných pistácií (mohou být i ty, co si vyloupete sami doma)
hrst nasekaných mandlí

Krém:
1 pistáciový puding
400 ml plnotučného mléka
90 g kysané smetany (ideálně 30%, protože je tuhá)
3 lžičky pistáciové pasty (recept jsem si dovolila vypůjčit od Honzy ze http://www.sweetlittlesomething.cz/?p=415)

Na ozdobu - pár nasekaných zelených pistácií

Zelené (blanšírované) pistácie prodávají ve Světě oříšků, který je celkem hojně po Praze  (http://www.diana-company.cz/sortiment.aspx?l=1029). Pro jistotu to píšu, abyste nemuseli jako já lítat po městě v honbě za zeleným pokladem :) Nejsou teda úplně nejlevnější - 100 g za 160,- Já brala za 100,-, což bylo asi 63 gramů - to stačilo na pastu i na ozdobu


Postup:
Předehřejte si troubu na 170 stupňů. V míse ušlehejte změklé máslo s cukrem, přidejte vejce. Mouku smíchejte s práškem do pečiva a přimíchejte. Přidejte vanilkový extrakt, podmáslí a oříšky. Cupcakové košíčky naplňte do 2/3 a pečte cca 15 minut (než začnou zlátnout).
Puding uvařte pouze ve 400 ml mléka (místo klasického půl litru). Nechte zchladnout, poté do něj zašlehejte kysanou smetanu a 3 lžičky pistáciové pasty (návod na výrobu výše u Honzy na blogu).
Doporučuju ten krém ještě nechat vychladit, no a pak už můžete zdobit. Vršek cupcaků jsem posypala nasekanými pistáciemi.
Pistácie má zřejmě rád každý, jelikož tyhle cupcaky sklidily skutečně masivní pozitivní ohlas. Rozhodně doporučuju na rodinné oslavy a podobné akce :)
Mějte krásný víkend,
Vaše T.

2 komentáře:

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye