New York - stručný koblihový report

Dobré odpoledne,
Na nedělním odpoledni je chtě nechtě vždycky něco depresivního (pokud tedy nenásleduje pondělní dovolená, v tom případě se pocit nedělního odpoledně aplikuje na poslední volný den před začátkem pracovního procesu). Obzvlášť, pokud začíná zima, venku je pošmourno a vím, že následující dny v práci strávím finančními plány a komunikací s pěknými pošuky...V tuto chvíli se dá dělat jediné - zalézt do postele s pořádným hrnkem teplého čaje (v mém případě horkou vodou s medem - jsem cvok, vím) a počítačem. Ještě než si po tísícátépáté pustím Prázdniny, ale napravím svůj rest (a spojím příjemné s užitečným, páč tohle mi vždycky zvedne náladu) a sepíšu vám slibovaný report z New Yorku. Na úvod předesílám, že tentokrát jsem si to rozhodla "užít" a neběhat po NY s foťákem v ruce. Chtěla jsem spíš nasávat atmosféru a proto jsem focení nechala na svých společnících. Fotky tedy z většiny nejsou ode mě a já za ně moc děkuju :)
Asi bych měla říct rovnou, že NY je moje město snů (originální co? ale fakt je :). Poprvé jsem ho navštívila v roce 2011 (zrovna okolo výročí 11.9. - chytrý) a naprosto bezmezně jsem se do něj zamilovala. Přistihla jsem se, že vždycky, když někomu popisuju proč je NY nejlepší město na světe, vždycky skončím u jedné definice - v NY mate pocit, že se může stát vážně cokoliv. Alicia Keys to ve svojí Empire state of mind popisuje naprosto přesně ("there's nothing you can't do"). Stačí když vyjdete ze dvěří a na ulici vás může potkat tolik neuvěřitelných věcí - od acapella bandy zpívající serenádu kolemjdoucí nevěstě v Central parku, neskutečných vystoupení pouličních umělců, dechberoucích výhledů, které znáte z filmů, objevení legendárního jazzového zatuchlého klubu uprostřed Harlemu až po to, že se úplnou náhodou připletete na launch party nového kávovaru a zpívá tam finalistka letošního The Voice USA a ještě dostanete free kafe. Nedokážu ani popsat, kolik takových zážitků a obrazů si z NY pokaždé odvážím. Za vše snad mluví to, že NY bude vždycky moje top destinace - a jakmile na to zase budou podmínky, jedu znovu :)
Letos mě trochu mrzí, že jsem nebyla víc originální v jídle, ale všichni jsme si vytvořili závislost na Dunkin Donuts a tak jsme z větší části jedli koblihy :)) Nutno podotknout, že jejich Salted Caramel Hot Chocolate byla to nejlepší, co jsem kdy pila a žádná horká čokoláda už se jí nikdy nevyrovná. Buď sbohem doteď nejlepší čokoládo z Čokokafé u červené židle - už nejsi mého srdce šampion...
No nebudu vás už déle napínat, pojďme rovnou na fotky :)


Times Square - bohužel pěkně rozkopanéTakový menší street food festival :)


Taková malý S.J. Parket moment

Jak se jmenuje nejsladší místo na světě? Dylan's Candy Bar!

Takhle to musí vypadat v ráji..


Central Park

Alenka v říši divů
Cupcakes z Magnolia Bakery jsou sice ultra sladká máslová šílenost, ale nemohla jsem si nechat ujít další Carrie moment :)


Bruslení v Rockefellerově centru
 
Přistižena při činu

6 donutů za 3.99 - tomu se nedá odolat... a salted caramel chocolate samozřejmě
Launch nového kávovaru Keurig

a Michelle Chamuel

VIP sezení před barem 
Takové obyčejné bistro :-)

Škoda, že jsem k tomu pro srovnání nedala ruku, protože tyhle cupcaky byly třikrát větší než moje pěst

Poslední snídaně v hotelové kavárně, tak jsem to oslavila karamelovou eclairkou

 Doufám, že vás můj malý report nalákal, pokud se chystáte vybírat příští dovolenou. S NY prostě neuděláte chybu. Já mám na svém seznamu, co všechno chci stihnout v NY ještě tolik věcí, že se tam prostě budu muset vrátit nejmíň třikrát :)
Užijte si pár drahocenných hodin volna a mějte krásný týden.
Vaše T.

3 komentáře:

 1. NY je taky moje mesto snu a to jsem tam jeste ani nebyla...do ted nechapu, jak moje kamaradka pri 3 work&travel v USA nebyla ani jednou v NYC, ale nutne jela na Jamajku...asi budu muset zacit setrit...

  OdpovědětVymazat
 2. No tak to teda taky nechápu - já zas nebyla v USA nikde jinde a asi se ani jinam nepodívám, protože si vždycky vyberu NY :-) Jinak doporučuju letenky kupovat aspoň půl roku dopředu - dost se tím ušetří. A i bydlení se dá dopředu sehnat slušně, takže to ve finále celkově (i s jídlem a nějakými nákupy) vyjde jak nějaký lepší all inclusive v Egyptě a to už se podle mě vyplatí ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no...davam si tak rok, rok a pul setreni a jdu do toho, i kdyby sama! ale ted nejdriv musim usetrit na/ splatit letenku na Taiwan :D

   Vymazat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye