Cukroví, část druhá aneb osvědčené tajné zbraně

Dobré odpoledne :-*!

Je den po vánočním večírku a v práci je jako obvykle velmi mrtvo. Ve skutečnosti sedím v místnosti, kde obvykle neslyšíte vlastního slova, protože se tu dvacet lidí překřikuje, směje a bádá, téměř úplně sama.
Ani já logicky nejsem moc fit, i když možná, vzhledem k tomu, že nesmím pít alkohol, z jiných důvodů než ostatní :-D! Sedím tu a relativně beztrestně vám píšu druhou část receptů na cukroví... V kabelce mám jablko (k obědu) a náhradní sukni... Proč náhradní sukni? To bylo tak... Ráno jsem se rozhodla, že si vezmu svou oblíbenou pouzdrovou sukni. Zatímco u kotníků jsem byla ještě optimistická, u kolen už to šlo pomalu ztuha a přes boky jsem jí přetáhla jen tvrdým násilím a se slzou v oku. Zadržela jsem dech a rychle jí zapnula. Pak jsem se pokusila znovu nadechnout. Ehm. Jo. Upřímně, i svěrací kazajka je proti tomu jako domácí oděv, který si oblečete, když se chcete celý den v pohodlí domova jen tak válet. Svléknout jí a jít v něčem jiném?! Ale neee, to přece zvládnu. Kdo by potřeboval celý den dýchat, no ne? Však je to vlastně dobře, jsem v ní tak stažená, aspoň to budí dojem, že jsem včera nesežrala 15 chlebíčků se zabijáckou česnekovou pomazánkou (Ano, je skutečně výhra mě mít doma - přitáhnu o půlnoci a páchnu jako velkopěstírna česneku... Můžete se vsadit, že pokud je v dosahu česnek, smradlavý sýr nebo něco podobně aromatického, rozhodně nemáte šanci mě odtrhnout bez boje. No nemilujte mě :-D). Ne, nebyly to jednohubky, byly to skutečně chlebíčky :-D! Logicky jsem to zajedla ještě vanilkovými rohlíčky (k těm se díky mému strategickému bránění a výhružnému vrčení nikdo nedostal) a luxusními cantuccinami. Ne, nebojte, nemám výčitky. Ale když jsem se překlonila, abych si obula boty, ozval tak káravý zvuk praskajících švů, že jsem ve svém bezmezném (haha) sebevědomí trochu znejistěla... Takže jsem popadla nejbližší sukni na gumu a strčila jí do kabelky... Pro jistotu :-D! 
V druhém díle seriálu o cukroví se "podíváme na zoubek" luxusním kokoskám, čokoládovo-ořechovým košíčkům se speculaas krémem, skořicovým kolečkům s karamelem a ultraořechovým suchárkům.


Luxusní kokosky

Ingredience:
Kokosová kolečka:
240 g hladké mouky
200 g másla
80 g krupicového cukru
2 žloutky
100 g kokosu 

Kokosky:
225 g kokosu
125 g moučkového cukru
5 bílků
175 g krupicového cukru

Na dokončení:
čokoládový krém - stejný jako u pařížských rohlíčků
brusinková marmeláda 
rozpuštěná čokoláda na potření (přidávám do ní trochu kakaového másla)

Postup:
1) Z mouky, másla, cukru, žloutků a kokosu vypracujte těsto a zabalené ve fólii ho nechte nejméně hodinu uležet v lednici. Poté ho vyválejte na plát o síle 3 mm, vykrajujte kolečka (báze pod kokosky) a pečte na papírem na pečení vyloženém plechu při 180°C. Nechte vychladnout. 

2) Na kokosky nad parou vyšlehejte bílky s krupicovým cukrem do pevného sněhu. Kokos smíchejte s moučkovým cukrem a směs přimíchejte ke sněhu. Směsí naplňte cukrářský sáček s hvězdičkovou nebo hladkou špičkou a na plech vyložený papírem na pečení stříkejte drobné kokosky (hodně nabudou). Sušte při 150 °C do zrůžovění. Nechte vychladnout. 

3) Na kokosová kolečka po obvodu nastříkejte čokoládový krém, střed vyplňte marmeládou a nahoru nalepte kokosku. Dejte vychladit do lednice a poté obvod pomocí štětce potřete rozpuštěnou čokoládou.


Čokoládovo-ořechové košíčky se speculaas krémem

Ingredience:
180 g moučkového cukru
25 g holandského kakaa
220 g másla
300 g hladké mouky
60 g polohrubé mouky
120 g mletých ořechů (vlašských nebo lískových)

Krém:
1/2 sklenice Lotus pomazánky z originálních karamelových sušenek (speculaas)
125 g mascarpone
125 g másla

Na dokončení:
čokoláda na polití
sekané vlašské ořechy na ozdobení

Postup:
1) Z cukru, kakaa, másla, obou druhů mouky a ořechů vypracujte soudržné těsto a zabalené do fólie ho nechte odpočinout v chladu. Z těsta odebírejte kousky velikosti ořechu a namačkejte ho do formiček na košíčky (nebo ořechy). Pečte do zezlátnutí a ještě za tepla vyklepněte z formiček (po vychladnutí už to nepůjde). 

2) Sladkou pomazánku Lotus, mascarpone a máslo našlehejte do lehkého nadýchaného krému. Pomocí cukrářského sáčku plňte košíčky a dejte pořádně vychladit. 

3) Naplněné košíčky namočte do čokolády a posypejte ořechy.


Skořicová kolečka s karamelem

Ingredience:
300 g hladké mouky
180 g másla
3 žloutky
60 g cukru
2 lžičky skořice

Náplň:
500 ml smetany
2 balíčky Toffo bonbonů (nebo podobných tvrdých karamelových bonbonů)
100 g změklého másla

Na dokončení:
čokoláda na potření 
skořice na posypání

Postup:
1) Z mouky, másla, žloutky, cukru a skořice vypracujte vláčné těsto a uložte ho minimálně na hodinu do lednice. Poté ho vyválejte na 3 mm silný plát a vykrajujte kolečka. Pečte při 180°C asi 7 minut na plechu vyloženém papírem na pečení. Nechte vychladnout.

2) Smetanu vařte s karamelovými bonbony, dokud se nerozpustí - buďte trpěliví, trvá to hodně dlouho. Nechte vychladnout. Poté přidejte máslo a vyšlehejte do nadýchaného krému. 

3) Kolečka spojujte krémem a potřete čokoládou. Po zaschnutí můžete lehce poprášit skořicí.


Ultraořechové suchárky

Ingredience:
4 bílky
140 g moučkového cukru
špetka vanilkového cukru nebo extraktu
strouhaná kůra z 1 citronu
140 g hladké mouky
300 g ořechů (lískové, vlašské, arašídy, mandle, pistácie, kešu)

Postup:
1) Z bílků a cukru vyšlehejte pevný sníh, opatrně zašlehejte zbylé ingredience a těsto vlijte do vymazané a hrubou moukou vysypané formy na chlebíček nebo srnčí hřbet. Pečte 30 - 35 minut při 180°C. Zabalte do alobalu a utěrky a nechte odpočívat do druhého dne. Poté nakrájejte na co nejtenčí plátky. Ty rozložte na plech a usušte při 100°C. Měli by být krásně křupavé. 


Tak se mějte krásně,
vaše M.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye