Dort Black forest

Dobrý večer přeji :-)!

Asi vám neuniklo mírné bezvětří, které do včerejška vládlo na naší nepatrné blogové loužičce. Bohužel minulé úterý mi znovu opravovali můj trvale poničený levý pařát (musím do prackového servisu tak každé dva tři měsíce, joooo, m-i-l-u-j-u to), takže jakákoli činnost, včetně psaní na počítačové klávesnici, je teď minimálně nepříjemná… Ok, ok, upřímně, krajně nepříjemná, bolí to jako sviňa, jestli mi odpustíte O:-)! Psát jen jednou rukou je sice rozhodně taky možnost, ale tu už jsem vyčerpala na psaní závěrečných grantových zpráv v práci. A to vám řeknu, že napsat s tímhle pokladem byť jednu jedinou titěrnou stránečku – natož čtyřicet titěrných stráneček – je peklo, protože ta potvora levá se pořád snaží na tu klávesnici dostat a psát… Prostě zvyk… Ta druhá se jí snaží odehnat a takhle je to celý den... A sednout si na ní nemůžu neb to by byla nepochybně má smrt nebo minimálně pořádná ostuda, protože nevím, jaké všemožné neblahé následky by to mělo :-D. Takže v práci teď sedím a píšu, ťuk sem, ťuk tam, a občas nechtě syknu bolestí (to když levačka nazná, že jí nikdo nehlídá a že je čas se opět pokusit taky zapojit, protože přece není lenoch líná) a kolega u vedlejšího stolu v pravidelných intervalech leknutím nadskakuje, protože si zřejmě myslí, že to syčím na něj (zní to totiž opravdu velmi výhružně až útočně, haha :-D) a brzo vytasím nabroušené drápy a ostré zuby a zahájím nečekaný útok (asi netuší, že bych asi při neočekávaném útoku předem nesyčela, no nic...). Je to cizinec, tak kdoví, na co je zvyklý :-D… Ovšem i tady u nás se to koneckonců může stát, pracovní frustrace se zákonitě musí někde projevit a doma není místo ani na pořádný boxovací pytel ani titěrnou škrábací destičku, na kterých bych se mohla vybít (jedině, že bych si koupila takovou tu psí kousací kost, ale mám takový dojem, že to by mě příliš neuklidnilo) :-D! 
Jediné, co mě momentálně dokáže uklidnit je pomyšlení na Vánoce. A na pečení cukroví. A na rodinu. A na kamarády. Vím, že ve skutečnosti už v dnešní době jsou Vánoce víc o stresu, honičce a tlačenicích a původní význam se pomalu vytrácí, ale já tomu statečně odolávám. Vánoce jsou mým nejoblíbenějším svátkem. A pečení cukroví, byť je to kvůli pracovnímu vytížení jeden velký pečící maraton, je nejvíc uklidňující věc na světě. Celý byt krásně voní po vanilce, skořici, kakau a oříšcích a já jsem šťastná jako blecha… Příští týden to všechno začne ;-)! Těšíte se?
Podobně šťastná jsem se cítila v neděli, když jsem se na poslední chvíli přijmout výzvu Petry z Kitchen and the City a upekla dort Black forest... Hříšné spojení čokolády, smetanového krému a višní (třešní) je dokonalé a nelze mu odolat. Na Schwarzwald mám jen ty nejlepší vzpomínky... Když jsem byla menší chodila jsem s maminkou do jedné cukrárny u nás ve městě zrovna na tenhle dort. Nikde jinde už jsem tak dobrý neměla... Až do neděle. Celá opatlaná od čokolády a cherry brandy jsem byla naprosto šťastná a spokojená. Tenhle recept jste možná viděli na stránkách Gurmetu, na jiných blozích a prostě na každém kroku... Ale stejně vám ho sem dám (lehce upravený), protože za to jednoduše stojí ;-)! 


Dort Black forest alias Schwarzwälder Kirschtorte

Ingredience (na jeden dort o průměru 18 cm):
50 g rozehřátého másla
180 g hladké mouky
5 lžic holandského kakaa
1 lžička prášku do pečiva
1 lžička jedlé sody
1 špetka soli
200 g cukru krystal
1 vejce
200 g zakysané smetany
75 ml horké vody

Višně a višňový sirup:
1 sklenice kompotovaných višní (lépe vypeckovaných, věřte mi :-D)
2 lžičky kukuřičného škrobu
2 lžíce cherry brandy (třešnovice, višňovky, griotky)

Krém:
500 g mascarpone
250 ml smetany ke šlehání
6 lžic moučkového cukru

Čokoládová poleva:
30 gramů hořké čokolády
1 lžíce rostlinného oleje

Na ozdobu:
třešně v sirupu (black cherries in syrup, nemusí být) 

Postup:
1) Do mísy přes síto prosejte mouku s kakaem, práškem do pečiva, sodou a špetkou soli. Přidejte cukr a poté přidejte zchladlé rozpuštěné máslo, vejce, zakysanou smetanu a vodu a vymíchejte hladké těsto. Troubu předehřejte na 180°C. Těsto nalijte do máslem vymazané a polohrubou moukou vysypané (nebo papírem na pečení vyložené) dortové formy a pečte přibližně 50 minut. Nechte vy vychladnout na mřížce.

2) Slijte kompot, ale tekutinu nevylívejte, uvařte z ní sirup na dort. Postačí vám zhruba polovina slité tekutiny. V menším hrnci přiveďte šťávu z kompotu k varu. Ve skleničce rozmíchejte 2 lžičky škrobu ve lžíci vody nebo šťávy. Za stálého míchání, přilijte rozpuštěný škrob do vařící tekutiny a dvě minuty vařte (míchejte, míchejte, míchejte). Poté odstavte z plotny, za občasného míchání nechte vychladnout. Poté do omáčky přimíchejte pálenku.

3) Připravte krém. Ze smetany vyšlehejte pevnou šlehačku. V misce prošlehejte mascarpone s cukrem a poté opatrně ale důkladně spojte se šlehačkou. 

4) Sestavte a ozdobte dort. Vychlazený korpus seřízněte do roviny a jednou nebo dvakrát prokrojte (podle výšky těsta), promažte krémem (okraje klidně můžete nechat neurovnané, vypadá to taky skvěle), poklaďte višněmi a pokapejte připraveným višňovým sirupem. Fantazii se meze nekladou. V předloze byly čokoládové stromy, já se je rozhodla nahradit "stromky" krémovými, politými rozpuštěnou čokoládou, rozmíchanou s kapkou oleje. Říkala jsem si, že čokoládové stromy budou dělat všichni ostatní soutěžící (což byla skoro pravda), ale možná jsem udělala chybu. Jsou totiž velmi efektní. Pokud se pro ně rozhodnete, rozpuštěnou čokoládou pomocí zdobícího sáčku na pečící papír nakreslete stromky (dávejte si pozor, aby nebyla vrstva čokolády příliš tenká a stromky se vám potom nelámali), nechte pořádně zatuhnout a teprve potom je odloupněte z papíru a nezdobte jimi váš dort.

Já se rozhodla dort udělat s hladkými boky a ozdobit ho už zmíněnými krémovými "stromky", rozpuštěnou čokoládou, omáčkou a černými třešněmi v sirupu. 


Věřte, že tenhle dort bude stálicí ve vašem repertoáru ;-)!

Mějte se krásně a držte se v teple,
vaše M. :-*

P.S.: Fotila jsem za tmy a na fotkách je to bohužel znát :-(... Pardon! Doufám, že i tak chápete, že tenhle dort je mňam, mňam, MŇAM :-)!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye