Pařížsko-rohlíčkové cupcakes

Dobrý večer,
Není žádným tajemstvím (přestože je to nejspíš pro většinu značně šokující), že nesnáším pečení cukroví... Vážně - nelžu :) Po mámě jsem zdědila lásku k velkým kusům čehokoliv (velké kusy vajec ve vánoční zelňačce hmmm) a sama jsem si ji vyšperkovala k naprosté neschopnosti udělat cokoliv malého (snad jenom cakepops, ale i ty jsou v mém podání docela cvalíci). Naposledy jsem se o tom přesvědčila když jsem se snažila nakrájet na maličké kousíčky hrušky do cookies (které byly nedávno na blogu a které jsou prostě "nebe v hubě"). V těch, co dělala M byla hruška jemně cítit, v mých byly hlavně hruškové hranoly a okolo trochu těsta. Mno...ale proč ten monolog :-) Nepeču cukroví, protože je to prostě moc velká piplačka, no a tak jsem si to zjednodušila. Vzala jsem své oblíbené pařížské rohlíčky a předělala je do formy cupcakes. A to myslím, že víc než zdařile. Jestli trpíte podobnou diagnózou jako já, rozhodně je zkuste. Postup je následující:
Těsto jsem si půjčila od M z http://sugartown-prague.blogspot.cz/2014/05/dobry-vecer-vespolek-preji-tedy-nevim.html  - místo bezlepkových výrobků dejte normální (a nebo klidně ne) a namísto borůvek namelte 60g vlašských ořechů.
Na krém:
4x ledové kaštany
1 smetana ke šlehání
1 smetafix
Na polevu:
100g mléčné čokolády
100g hořké čokolády
1 Smetana ke šlehání
Po vložení těsta do trouby v kastrůlku zahřejte šlehačku a nalámejte do ní kaštany. Míchejte na mírném plameni dokud se kaštany nerozpustí (pozor, nemělo by se to vařit). Potom nechte vychladnout (cca 30 minut) a když je  hmota zchladlá, přemístěte jí do šlehací nádoby, přisypejte smetafix a šlehejte. Šlehejte dokud z toho nebude tužší krém. Nebude to tak tuhé, jako klasicky ušlehaná šlehačka, ale na metle by vám to mělo držet. Potom naplňte zdobící pytlík a použijte uzavřený hvězdičkový nástavec. Ozdobte vystydlé cupcakes a uložte je zatím do lednice.
 
 
 
Wilton closed star nozzle
V dalším kastrůlku rozpusťte obě čokolády v 1 šlehačce (opět nevařit) a taky nechte zchladnout, ale jen tak, aby poleva byla ještě tekutá. Potom vyndejte cupcakes z lednice a namáčejte krémem dolů do polevy - vždycky nechte trochu okapat, aby vám netekla všude.
 
 
 
 

No a je hotovo, pak už jenom snězte :-)

 
 
PS: pokud čekáte větší návštěvu (třeba rodinu o Vánocích), tak jedna várka po 12 určitě stačit nebude :)
Mějte se krásně adventně,
Vaše T.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye