Fondue quiche s červenou cibulí

V životě jsem si musela položit několik zásadních otázek...
 
Proč tu jsme? 
Kde končí vesmír? 
Existuje bůh?
Co bych měla v životě dělat?
Proč bych se neměla barvit na blond?
A je něco lepšího než rozpuštěný sýr?
 
Odpovědi na valnou většinu nebyly vůbec uspokojivé. Kromě té poslední. Nic - nic není lepší než rozpuštěný sýr! (vážně). Představa kotlíku plného zlatého sýra, vonícího kapkou alkoholu - pitomej Pavlovův reflex, slintám si na klávesnici. Bohužel příprava fondue není věcí každodenní a proto jsem se rozhodla udělat výjimku ve svém zdravovýživovém novoročním jídelníčku a vytvořila jsem fondue ve formě quiche a přidala červenou cibuli, protože ji prostě zbožňuju. Pokud máte na sýr podobný názor, tady je recept :)
 
Těsto
 
330 g hladké mouky
170 g povoleného másla
2 vejce
špetka soli
 
Náplň
 
500g červené cibule
lžička másla 
3 lžíce octa balsamico
špetka cukru
130 g sýra Gruyere
130g Ementálu
2 kelímky šlehačky (takové ty cca 250 ml)
5 vajec
špetka soli
pepř
 


 
Postup
 
Z mouky a změklého másla ve velké míse vypracujte rukama těsto (mělo by mít konzistenci drobenky). Potom přidejte vejce a opět zpracujte, ale jen do doby, než budete mít tužší hroudu (pozor nepřehnat to s hnětením, jinak by těsto nebylo tak křehké). Těsto zabalte do potravinové folie a uložte na 30 minut do lednice.
 
Cibuli oloupejte, rozkrojte napůl a půlky potom nakrájejte na plátky (tedy půlkolečka). Na pánvi rozpusťte máslo a přidejte cibuli a restujte, dokud nezhnědne a nebude vláčná (mělo by to zabrat cca těch 30 minut, co se vám chladí těsto). Po cca 20 minutách přisypte lžičku cukru a míchejte. Za 5 minut přilijte ocet a ještě 5 minut restujte. Nakonec ochutnejte a podle chuti přidejte ocet nebo cukr.
 
Na pomoučněném válu rozválejte těsto na tenkou placku (formu na quiche na ni položte - těsto by mělo o kousek přesahovat okraje formy). Potom pomocí navinutí na váleček přeneste těsto do formy, vtlačte do krajů a odstřihněte přebytečné těsto (pár milimetrů od kraje formy). Nakonec horní okraj těsta zahněte dolů - vznikne taková obrácený okap. Není to nutné, ale vypadá to líp :)
 
Předehřejte si troubu na 160 stupňů a v míse rozšlehejte vejce, přidejte šlehačku, nahrubo nastrouhaný sýr, osolte a opepřete. Polovinu směsi nalijte do koláče, na to poklaďte rovnoměrně cibuli a zalijte zbytkem smetanové směsi.
 
A teď už to jen strčte do trouby a pečte přesně 45 minut.
 
Potom vyndejte a ideálně teplé (ne horké!) podávejte.
 

 
 


PS: pokud máte nějaký jiný oblíbený sýr, tak ho tam rozhodně přidejte - variacím sýrů se meze nekladou ;)
 
Mějte krásný zbytek týdne,
 
Vaše T.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye