Chunky Monkey banana bread

Dnes mám (po dlouhé době) od probuzení skvělou náladu. Nevím, čemu přesně za to vděčím - snad tomu, že mě místo budíku v 7.00 vzbudilo neskutečné chrápání mého drahého v 6.25, nebo to byl pohled na dva voňavé a krásně vyklopené banánové chlebíčky, nebo to, že jsem z tramvaje viděla bývalou přítelkyni mého milého, ze které jsem měla 2 roky osipky a dneska jsem zjistila, že už je mi úplně ukradená (úžasný pocit), takže jsem se pak celý zbytek cesty nadšeně usmívala (kdo mě potkal tomu se omlouvám - opravdu nejsem blázen). Nebo pohled na stánek s barevnými tulipány a narciskami a vedle na stánek s říčanskými knedlíky, což mi vnuklo myšlenku udělat konečně svíčkovou, na kterou se už 3 roky chystám. A nebo to, že mi náš finanční ředitel, když mě viděl, jak fotím svůj upečený výtvor v kuchyňce, řekl, že blogy jsou blbost a že by zrušil internet a nechal tam jen videa, kde psi napadají svoje pány a policajti pro zábavu honí lidi v autech. Mno :) Usmívám se pořád a do sluchátek jsem si pustila soundtrack ze Strážců galaxie a juchám si tu a pobrukuju Play that funky music (Wild Cherry) a raduju se jak kolegům můj banana bread chutná.
 
Jestli jste dočetli až sem a neoznačili mě za cvoka, tak tleskám a přeladím na serióznější notu, slibuju :) Nápad na tenhle chlebíček se zrodil, když jsem v Albertu míjela mrazák se zmrzlinou Ben&Jerry's, kterou nábožně uctívám od mých 20, kdy mě s ní seznámila kamarádka v Anglii (u nás je teprve pár let). Vždycky sleduju, co mají zrovna za příchutě a tentokrát padl můj zrak na Chunky Monkey, což je neskutečně dobrá banánová zmrzlina s kusy čokolády a vlašských ořechů. A jelikož je na zmrzlinu ještě pořád moc zima (alespoň mně), tak jsem místo ní upekla srnčí hřbet.
 
 
Není to vůbec nic těžkého, tak pojďme na recept.
 
Potřebujete
 
 • 200g změklého másla (+ na vymazání)
 • 180g cukru
 • 1 balíček vanilkového cukru
 • 4 žloutky
 • 300g polohrubé mouky (+na vysypání forem)
 • 2 prášky do pečiva
 • špetka soli
 • 1 polotučný tvaroh ve vaničce
 • 3 banány
 • 1 mléčná čokoláda (nejvíce se mi osvědčila Milka)
 • hrst vlašských ořechů
 • tuhý sníh ze 4 bílků
 
Postup
 
 1. předehřejte troubu na 10°C
 2. šlehejte máslo s cukrem a vanilkovým cukrem do konzistence pěny
 3. přidejte žloutky
 4. v misce smíchejte mouku s prášky do pečiva a přidejte i sůl
 5. tuto suchou zašlehejte do cukrovo-máslové směsi
 6. přimíchejte tvaroh
 7. banány rozmačkejte vidličkou a taky zamíchejte
 8. čokoládu a ořechy nasekejte nožem na malé kousky a přidejte do těsta
 9. nakonec ušlehejte sníh a zamíchejte
Pokud by se vám těsto zdálo příliš tuhé, můžete zakápnout mlékem.
 
Připravené těsto nalijte do 2 malých forem na srnčí hřbet (nebo pečte v jedné na etapy jako já) a dejte péct na cca 40 minut (od 30. minuty sledujte a potom otestujte špelovým testem). Po vyjmutí z trouby nechte 10 minut odpočinout a pak vyklopte. Upečené chlebíčky můžete ještě posypat moučkovým cukrem, nebo třeba přelít čokoládovou polevou - fantazii se meze nekladou :)
 
 
 

 
 
 

 
 
 
Doufám, že si pochutnáte stejně jako já a kolegové. Tak krásný den a vlastně i víkend vám všem.
 
Vaše (rozjuchaná) T.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye