Tvarohové knedlíčky s Nutellou

Některá rána by se měla zrušit. Například ráno po propařené noci a nebo ráno po noci, kdy jste se prostě absolutně nevyspali (ať už proto, že jste měli naprosto šílené sny - to byste nevěřili co mně se zdá, nebo že vás někdo rušil). Pokaždé vím od prvního otevření očí, že ten den prostě bude stat za starou bačkoru. Přesně takový pocit jsem měla tuhle neděli. Nemělo to nic společného s alkoholem, ale spíš s mým drahým, co usnul u kamaráda a nedal mi vědět, takže jsem mu v 6.20 vyděšená volala jestli žije a nebo s bláznivými koucoury, co se mi dobývali do ložnice a nebo stařičkým labradorem a jeho zažívacími potížemi. Každopádně jsem se vykopala z postele s náladou pod bodem mrazu a okolo poledne už jsem byla jak papiňák, mlátila se vším, co my přišlo pod ruku a dopadlo to tak, že jsem propukla v sebelitující se pláč. Naštěstí jsem se i přes to pustila do přípravy knedlíčků s nutellou a jak jsem z hrnce vyndala poslední uvařený voňavý knedlíček, příšerná nálada byla pryč. A poté, co jsem jich snědla plný talíř (pěkně se spoustou strouhanky a másla) mi už bylo vlastně moć fajn. Nabízím vám tedy recept na jedinečné antidepresivum, které zažene chmury a dny blbec...
 

 
 
Na 2 porce (cca 10 knedlíčků) budete potřebovat:
 
 • 250g hrubé mouky
 • 250g plnotučného tvarohu (já použila ve vaničce)
 • 1 vejce
 • 1/3 lžičky soli
 • Nutella
 • strouhanka podle chuti
 • moučkový cukr podle chuti
 • 50g másla
 
Postup:
 
 1. Nutellu dejte do mrazáku a dejte vařit vodu na knedlíky do většího hrnce.
 2. Na pánvi na sucho pražte strouhanku, dokud nezezlátne (množství nechám na vás - u mně čím víc, tím líp)
 3. V misce smíchejte mouku s tvarohem, vejcem a solí. Můžete se pokusit vařečkou, ale nejlepší je to hníst rukou, dokud těsto není tužší konzistence. Pokud by bylo moc tuhé, přidejte trošku mléka, ale nemělo by to být potřeba.
 4. Těsto dejte na 5 minut do lednice a poté z něj rukou odebírejte kousky těsta. Z těsta na dlani udělejte kuličku velikosti o něco menší, než na fotce níže. Poté do kuličky udělejte důlek palcem a kuličku roztáhněte prsty do podoby mističky.
 5. Vyndejte Nutellu z mrazáku a lžičkou odeberte žádané množství a vložte doprostřed mističky z těsta (množství Nutelly je na vás, já dávala asi 2/3 lžičky). Okraje mističky stiskněte prsty k sobě tak, aby těsto bylo zakryté - v téhle fázi to bude vypadat trochu jako měsíček pomeranče. Oba krajní konce stiskněte k sobě a v dlani vyválejte znovu do tvaru kuličky. Jde prostě o to, abyste dostali Nutellu doprostřed knedlíčku a zakryli ji tak, aby při vaření nevytekla ven :)
 6. Vytvarujte takto všechny knedlíčky a vložte do vroucí vody. Počkejte až vyplavou na hladinu (cca 5 minut) a vyjměte.
 7. Opraženou strouhanku dejte do menší misky a knedlíčky v ní jeden po druhém obalte. Poté rozpusťte máslo a můžete servírovat - knedlíčky posypte bohatě moučkovým cukrem a polijte rozpuštěným máslem. Mňam - sbíhají se mi sliny, jen na to pomyslím.
 
Ještě se z nich kouří :)
Mňaaam
 
Navnadila jsem vás? :) Není to vážně nic extra těžkého a 100% vám zlepší náladu.
 
Pro jistotu připomínám hlasování o Foodblog roku, budeme mooooc rády za váš hlas ;)
 
Mějte se krásně,
Vaše T
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye