Věnečky s růžovým krémem a malinami inspirované Pierrem Hermé

Dobrý večer :-)!

Jak se máte? Jak jste si užili prodloužený víkend? 
Takový prodloužený víkend je moc fajn věc. První den debordelizujete byt, druhý den vesele trajdáte po venku a pak vám zbude ještě třetí den na bezstarostné lenošení. Takový byl taky náš plán. Ovšem uprostřed se to trochu zvrtlo… 

Události se seběhly přibližně takto (nějak to nemůžu potvrdit, ehm :-D): 
Krásný sobotní den... M. jde s mužem do kina, pak na double date do thajské restaurace s T. + T. a odpoledne završují plánovaným koukáním na stupidní film (Sharknado 2 - ach můj božeeeee, bezkonkureční absurdnost tohoto filmu nezná mezí - dáváme 10 bodů z 10 a vřele doporučujeme :-D) a hraním stolních her. Muž koupí cestou domů v M&S Spiced Apple Pie Martini, protože je slaboučké (18%) a ví, že M. podobné ujetosti miluje. M. dotyčné Martini skutečně velmi chutná a dokonce třikrát (!!!) si cucne ze dna mužovy skleničky! Pak sedí u stolu a poslušně čeká, až muž rozloží nově koupenou hru ze Zeměplochy - Čarodějky. M. dostává kartu postavy a chvíli na ní nešťastně zírá. Ne však proto, že by s ní nebyla spokojená, ale proto, že jí vůbec (ale opravdu vůbec, fakt ani ťuk) nechápe. Vlastně jí není schopná ani přečíst a písmenka jí tančí před očima divoký kankán. M. prohlašuje, že se děsně potí (muž jí šahá na čelo a potvrzuje) a je jí moc e-e (zle). M. odbíhá na záchod a zvrací. M. sedí v koupelně na zemi a šmudlá si zuby kartáčkem a cítí se provinile. Muž jí zvedne z podlahy, pohladí ji a dovláčí ji zpět na sedačku. M. leží a kňourá, že ji to všechno děsně mrzí a že je jí pořád e-e. T. ji trpělivě utěšuje, že se to stává! M. občas své kňučení proloží nepochopitelným chichotáním. Pak zjistí, že je totálně slepá a říká, že nemá brejličky. Muž jí tedy podá brejličky a ona prohlašuje, že to nejsou TY brejličky, že jsou to ale úplně jiný brejličky a ona že chce tamty. Muž jde hledat brýle a na záchodě dostane záchvat smíchu, protože kromě brejliček najde i ponožky s růžovým lemem, které si M. nepochybně sundala taky (Proč?!!). Přináší pohřešované brýle, nasadí je M. na nos a ta se spokojeně stočí na sedačce a cosi si brouká. Muž se jí celý večer směje :-D! 
Naštěstí jsem stihla návštěvě zavčas podstrojit tyhle báječné věnečky s růžovým krémem a malinami (A éclairs! A profiterolky!) a tak přes urputné mlaskání a spokojené mručení, neměla čas téhle scénce příliš věnovat pozornost. Uf, ještě, že tak :-D! Má neposkvrněná pověst by jinak utrpěla trvalou újmu. 


Věnečky s růžovým krémem a malinami inspirované Pierrem Hermé 

Ingredience: 
125 g neperlivé minerální vody 
125 g mléka 
5 g krupicového cukru 
5 g mořské soli 
110 g másla 
70 g hladké mouky 
70 g polohrubé mouky 
5 vajec (250 g) 

Růžový krém:
250 g mascarpone 
250 ml smetany 
moučkový cukr podle chuti 
1/2 lžičky růžové vody 

Na ozdobení:
maliny 
moučkový cukr na poprášení 

Postup: 
1) V rendlíku nebo menším hrnci spolu zahřejte vodu, mléko, cukr, sůl a máslo. Když začne směs vřít, přisypte naráz mouku (předem jí prosejte přes sítko) a vytrvale míchejte, dokud nebude vzniklá pasta hladká a nezačne se odlepovat od stěn (tzv. odpalování). Přemístěte pastu do mísy robotu a nechte míchat na nejnižší obrátky, dokud trochu nezchladne. Poté zvyšte obrátky a po jednom zašlehejte vejce. Vznikne lesklé táhlé těsto. Nechte ho úplně vychladnout. Těstem naplňte cukrářský sáček se zdobící špičkou s hustými malými zoubky a uložte ho na 2 hodiny do ledničky. 

2) Zapněte troubu na 200 °C a nechte jí vyhřát, mřížku umístěte doprostřed. Na plech vyložený pečícím papírem stříkejte kroužky (zhruba o průměru 6 cm - klidně si je načrtněte, ale určitě to zvládnete i od oka). Nechte mezi nimi alespoň 2 - 3 cm rozestupy, věnečky při pečení dost nabudou. Nejdříve pečte 10 minut na 200°C, poté troubu na pár vteřin otevřete, aby mohla odejít pára, pak teplotu v troubě snižte na 180°C a dopékejte 15 - 20 minut (věnečky musí být krásně zlaté, záleží na vaší troubě - sledujte je ostřížím zrakem).  Pokud znějí po poklepání dutě, jsou upečené. Po vytažení z trouby je nechte vychladnout na mřížce. 

3) Mascarpone vyšlehejte se smetanou do hladkého nadýchaného krému. Zašlehejte růžovou vodu a oslaďte podle chuti. Krémem naplňte cukrářský sáček (výběr špičky nechám na vás - já použila tutéž jako na těsto, tedy s drobnými zoubky). 

4) Věnečky vodorovně prokrojte a na spodní část stříkejte sáčkem dokola špičky krému. Mezi jednotlivé špičky lehce zatlačte maliny a po dokončení přiklopte vrchní částí věnečku. Povrch můžete na závěr lehce poprášit moučkovým cukrem. 


Mějte se moc krásně, 
vaše M. :-*! 

P.S.: Jak napovídá titulek, opět jsem se volně inspirovala svým oblíbencem Pierrem Hermé, miluju totiž jeho k naprosté dokonalosti dovedenou příchuť Ispahan (růže - maliny - liči), ale nesehnala jsem čerstvé liči... I přesto byly věnečky skvělé! Voňavý nadýchaný krém a čerstvé šťavnaté maliny jsou v naprosto božské harmonii :-)! Vyzkoušejte ;-)! 

P.P.S.: Tady jasně vidíte, že jsem v článku Aperitivo moment vlastně vůbec nepřeháněla :-D!

2 komentáře:

 1. koľko kúskov venčekov vyšlo z tohto množstva surovín?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobré ráno :-)! Podle receptu připravíte zhruba 18 - 20 věnečků (záleží na velikosti)...
   M.

   Smazat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye