Listopadový Gurmet a já aneb jak se plní sny

Dobré odpoledne :-*!

Dneska je pro mě výjimečný den. Nikdy jsem ani nedoufala, že se mi něco takového přihodí... Už někdy před časem jsem asi naznačovala, že se teď pro mě dějí velké věci a teď už konečně nastala ta chvíle, kdy se s vámi o svou radost můžu podělit! Pokud jste včera přišli domů a ve schránce na Vás čekal časopis Gurmet nebo pokud jste si ho dnes cestou do práce/školy koupili v novinovém stánku, tak už to možná víte... Jednou z těch, kteří se svou trošičkou podíleli na listopadovém čísle jsem byla i já. Fakt! (Taky tomu nevěříte a navíc mě ani bez mých obřích brýlí nemůžete poznat :-D?!) 
Když mi napsala Terezka z redakce, jestli by mě mohla oslovit na listopadovou Výzvu pro odvážné a dva ořechové recepty na Sladké finále, málem jsem spadla ze židle. Seděla jsem ještě ve své bývalé práci na obhajobách bakalářek, tudíž by to asi vypadalo dost divně, kdyby to se mnou zničehonic praštilo o zem. Teda, ne že by mě bakalářky neuváděly do mdlob, ale chápete, že takové divadlo by bylo možná maličko přehnané a pro některé zúčastněné by mohlo být i lehce traumatizující :-D! 
Mou první myšlenkou pochopitelně bylo, že jsem zaručeně zase usnula (tímto se dotyčným studentům omlouvám, ale sedět tam celý den je fakt makačka :-D) a nejspíš se mi to jen zdá. Když jsem se štípla, abych se ujistila, že jsem jistojistě v bdělém stavu, napadlo mě, že jsem se zase po ránu v laborce nadýchala něčeho výživného a jsem prachsprostě v rauši (což by ovšem asi vylučovalo to neodbytné usínání u prezentací :-D). Musela jsem se trochu vzpamatovat a přečíst si zprávu asi 5x. A vím, že je vrcholně neslušné, číst si při takovéto příležitosti pod stolem zprávy. Ale kolikrát vám píšou z časopisu, že jo :-D? Pak jsem se zhluboka nadechla a odepsala. ANO, ano, anoooo. Chtělo se mi pištět radostí a skákat do stropu (opět v dané chvíli zcela nevhodné :-D)... 
A tak tu teď sedím a koukám se na listopadové vydání Gurmetu a cítím se... Cítím se úžasně a hrdě! A s velkou pokorou ještě jednou moc děkuji za tuhle příležitost a vůbec za celou tu zkušenost, protože byla skvělá. S tímto zodpovědným úkolem jsem si ukousla i obří sousto stresu a nervozity z toho, co všechno zvládnu díky trémě pokazit. Nakonec to všechno dobře dopadlo a já Sacher, kringel i tartaletky šťastně předala do Terezčiných zkušených rukou. Teď už můžete sami posoudit, jak moc se jí povedl závěrečný styling a jak úžasná je Šárka Babická fotografka. Nádhera! Pořád ještě mám problém uvěřit, že jsem to pekla fakt já :-D! 
Což o to, napéct jsem zvládla, pak ale přišel větší zádrhel :-D! Vyfotit mě :-D! To přišla ta pravá nervozita... A den před akcí X se mi spustila rýma jako dva trámy. Takže když jsem se blížila k The Farm, kde se mělo focení uskutečnit, vypadala jsem už jako uprchlík z kolonie malomocných. Naštěstí maskérka Simona si mě stačila všimnout hned, jak jsem strčila svůj odřený nos do dveří a nalíčila mě tak věrohodně a přirozeně, že byste si o mě možná i to kolo opřeli a neobcházeli mě obřím obloukem :-D! Navíc se ukázalo, že skvělý fotograf a úžasná šéfredaktorka (a těmi Ladislav Babuščák a Darina Křivánková nepochybně jsou), kteří vidí, že byste se nejraději zahrabali pět metrů pod zem, vás dokážou pohotově uklidnit a vyfotit bez sebemenších problémů. Zázrak! 
No a teď přichází vaše chvíle! Nalistujte Výzvu pro odvážné (str. 12) a pusťte se do pečení Sacher dortu! Nebojte, vůbec to není jaderná fyzika, zvládnete to jako nic. Hrozně se těším na všechny Vaše fotky <3! Ale budu moc ráda když si vyzkoušíte i kynutý kringel s vlašskými ořechy, pomerančovou kůrou a kardamomem nebo tartaletky se slaným karamelem a lískovými ořechy (str. 74). Rozhodně za to stojí, vydatně jsem je testovala na lidech ;-)! 


Foto: Ladislav Babuščák 


Foto: Šárka Babická 


Foto: Šárka Babická 


Foto: Ladislav Babuščák 

Tak pečte, pečte, pečte a držte mi, prosím, palce, protože s mou nerozhodnou povahou bude vybírání vítěze fakt extratvrdý oříšek :-D... 

Mějte se moc krásně, 
vaše M. :-*

4 komentáře:

 1. Ahoj Martino, moc graluluji, hned po otevčení jsem si toho v Gurmetu všimla :P Výzvu peču téměř vždy, takže se pustím i do Sachru, který mi osobně moc chutná.
  P.S. Tartaletky vypadají nádherně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Amellie, moc děkuju :-)! Já jsem taky čokoládová a ta kombinace s meruňkami je prostě nepopiratelně boží :-)! Budu moc ráda, když se zapojíš! Těším se na všechny vaše fotky, i když teda s mou nerozhodností bude asi dost boj nějakou vybrat :-D! Takže je to výzva i pro mě...
   Děkuju i za pochvalu tartaletek, pokud máš ráda slaný karamel, tak je musíš rozhodně zkusit ;-)!

   Budu se tedy moc těšit,
   Martina

   Vymazat
 2. Díky za tuhle výzvu. Peču ráda, ale ty přešlechtěné dorty z původních čísel mě dost odrazovaly. Konečně jednoduchá klasika :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám hroznou radost, že se Vám tahle výzva trefila do noty :-)! Jsem moc ráda, když se zapojíte do soutěže nebo Sacher jenom upečete pro rodinu či přátele :-)! Myslím, že jde hlavně o to, užít si tu radost z pečení a vyzkoušet si něco nového nebo oživit právě nějakou klasiku. Musím přiznat, že i já jsem si návrat ke kořenům dost užila :-)!
   Budu se těšit na fotky,
   Martina

   Vymazat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye