Vanilkové růžičky

Dobré odpoledne :-)! 

Jak si užíváte poslední adventní víkend? Pečete, zdobíte, uklízíte nebo už jenom zaslouženě odpočíváte a nabíráte síly :-)? 
No přiznám se, že já bych nejspíš měla balit dárky a uklízet (To především, ehm... Ale zase si říkám, zda tomu všudypřítomnému a nebetyčnému nepořádku taky nedopřát klidné svátky :-D? Možná by to byl dobrý skutek?). Přestože ještě včera jsem byla tak hotová, že jsem necítila nic než všestravující únavu a ve všech částech těla mi podezřele loupalo a křupalo, dneska už začínám pociťovat vánoční atmosféru i svou obvyklou euforii
Mám puštěný jeden ze svých nejoblíbenějších vánočních filmů vůbec - Zatímco jsi spal. Ten film miluju v každé roční době, i když už jsem ho viděla snad 20x, ale o Vánocích je snad ještě o fous lepší <3! Ještě chybí Láska nebeská a budu úplně spokojená. Z trouby už voní letošní jediné nové cukroví - vanilkové růžičky. A představa, že už jen dvakrát půjdu do práce a pak pojedeme domů, budeme péct vánočku (tradičně jednu obyč s brusinkami a pistáciemi a jednu dia), zdobit stromeček, (balit ty nezabalené dárky, protože si nedělám iluze, že bych se k tomu dokopala, a navíc zaručeně zjistím, že nemáme z loňska balicí papír :-D), smažit kapra, míchat bramborový salát, dívat se na staré klasické pohádky a zobat cukroví (fakt jsem ho napekla a spoustu, jen jsem ho nějak nestihla vyfotit :-D!), je tak boží, že jí skoro nemůžu uvěřit. Skoro týden a půl volna! Tolik volna v jednom kuse jsem neměla snad už pár let. Vždycky jsem chodila o Vánocích alespoň mrknout na buňky a nakrmit je... A letos? Letos krom pár povinností, které si odbudu docela s chutí, nic. 
Čeká mě jenom čas strávený s rodinou a mým mužem, přáteli, kočkami (a nejspíš i naším nepořádkem, ale pšššt)... Nezní to krásně? Já teda slyším andělské zvony :-D!
A teď se vrátíme k vanilkovým růžičkám. Nemysleli jste, že bych na ně zapomněla, že ne? Zvlášť, když tu tak božský voní... Slibovala jsem, že letos nebudu dělat žádné výstřelky ani pokusy, že se budu pevně držet tradice a neudělám ani krok stranou, ale sama jsem asi tušila, že tenhle slib je zcela planý :-D! 


Vanilkové růžičky

Ingredience:
250 g másla
125 g moučkového cukru
2 velké žloutky
2 lžičky vanilkové pasty (nebo dřeň z 1 lusku)
1 lžička růžové vody (nebo 1/2 lžičky - záleží na vaší chuti)
1 špetka soli
300 g hladké mouky
5 lžic mléka

Poleva a posyp:
bílá čokoláda
kakaové máslo
vanilková pasta
sekané pistácie

Postup:
1) Máslo vyšlehejte s moučkovým cukrem, žloutky, vanilkovou pastou, růžovou vodou a špetkou soli do nadýchané pěny. Zašlehejte mouku a mléko. Vznikne vám pastovité těsto. Tím naplňte zdobící sáček s uzavřenou hvězdičkovou špičkou. 

2) Na papír vyložený papírem na pečení stříkejte malé růžičky těsta. Pečte na 180°C do zrůžovění okrajů, bude to trvat zhruba 10 - 15 minut. Před zdobením nechte dokonale vychladnout.

3) Polevu připravte z bílé čokolády, kakaového másla a vanilkové pasty. Bílou čokoládu dejte rozpustit nad vodní páru, přidejte pár kapek vanilkové pasty. Směs velmi zhoustne, ale toho se nelekejte a přidejte pár peciček kakaového másla. Když poleva opět získá hustotu rozpuštěné čokolády, naplňte jí zdobící sáček, ustřihněte mu špičku (pozor, ustřihněte opravdu jen kousíček) a ozdobte růžičky neuspořádanými proužky polevy. Ještě před zaschnutím posypte růžičky drcenými pistáciemi.Přejeme vám všem ty nejkrásnější a nejpohodovější Vánoce <3! 

Mějte se krásně, 
vaše M. :-*

2 komentáře:

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye