16 + 1 úplně NEJ receptů roku 2015!

Dobré odpoledne:-)!

Já vím, já vím, už je polovina ledna nového roku, ale hrozně ráda bych se ještě vrátila k tomu starému (i když už je to možná maličko passé). Víte, v nějakém záchvatu nostalgie jsem projížděla všechny recepty (a příběhy) loňského roku a vzpomínala... 
Minulý rok byl zlomový. V mnoha věcech. Zažila jsem spoustu ultrašpatných věcí (lidské zlo je až překvapující), ale zároveň jsem taky prožila ty nejlepší chvíle svého života! Asi je pravda, že život si s námi umí pěkně zahrát. Ale jedna věc se ukázala zcela jasně a já teď můžu poslat do světa prověřenou radu. Klišé jak blázen. 
Nikdo za vás nebude žít váš život a nikdo jiný ho nedokáže změnit! A pokud máte pocit, že vám někdo škodí a ničí vás, je to tím, že ho necháte a že si myslíte, že na tu moc má nárok. Nemá! Tohle rozhodnutí je jen na vás. Řekněte dost a prostě jděte vstříc změnám. 
Zprvu je to děsuplné a hrůzostrašné (strašlivě, strašlivě moc), ale až se poprvé volně nadechnete, najednou vám to dojde... Jak to mohlo zajít tak daleko? Mně stačili 3 měsíce a můj život se proměnil doslova k nepoznání! Nemusím každý týden k paní doktorce pro léky na nějakou novou infekci a když jdu do práce, neklepu se strachy ani vzteky a dokonce se mi ani nechce zvracet. A přitom stačí tak málo. Říct jen - DOST! Jenže ve skutečnosti je to jeden z nejnáročnějších kroků vůbec. Ale stojí to za to!
Letošek bude jiný :-)! Pozitivní! Úžasný! Sladký! O to se postaráme spolu, co říkáte? 
Na druhou stranu, pokud odhlédnu od osobních dramat a všemožných (převážně zdravotních) krizí, na recepty loňského roku vzpomínám strašně ráda! Vybrala jsem proto 16 těch našich úplně NEJ!


NEJ jarní recept:
Existuje něco víc jarního než fialky? Ta jejich vůně... <3NEJ letní recept:
Tenhle dort je dokonale letní... Svěží, lehký a plný ovoce!NEJ podzimní recept:
Na podzim se těším... A to hlavně ze dvou důvodů - jsou jimi dýně a fíky! Škoda, že nejsou v sezóně celý rok. Jenže to už bych neprošla skrz futra :-D!NEJ zimní recept:
Taky máte v zimě neustále chuť na cokoli s perníkovým kořením? Já si ho sypu i do kávy a jogurtu a... jo, jsem blázen :-D! Ale tenhle dort je prostě ztělesněním dokonale zimního sladkého hříchu.NEJ koláč:
Máslově voňavé křehké těsto, svěží citronová náplň a šťavnaté borůvky...NEJ dort:
To takhle vezmete věci, které vám doma nikdy nechybí, protože jste na nich zcela nepopiratelně závislí, smícháte je a vznikne dort. Nejlepší na světe!NEJ cupcakes:
Myslím, že už název mluví za všechno. Ale kdyby ne, tak to prostě ještě zdůrazním - Raffaello! Chápete?NEJ recept z odpalovaného těsta:
Odpalované těsto s popraskanou vrstvičkou sladkého křehkého těsta, plněné SLANÝM karamelovým krémem a ostružinami. Já myslím, že už si rozumíme ;-)!NEJ recept z kynutého těsta:
Občas mě posedne mánie, že se snažím všechno "ozdravit". Pokud jste nikdy nejedli anglické muffiny, tak možná nerozumíte tomu, proč jsem musela udělat tuhle celozrnnou variantu. Vy ostatní chápete, že to byla otázka života a smrti z nadbytku bílé mouky :-D. A jiné už nejíme. Mňam! NEJ lívanečky:
Lívanečky jsou prostě životní styl. Víkend bez nich jako by ani nebyl (nebo bez vaflí nebo palačinek nebo...). Ale tyhle? Ach! Můj! Božeeeeeeeee! Tohle se jí v nebi, jinak to nevidím!NEJ objev:
Dutch baby pancake bych teď dělala pořád. K snídani, k obědu, k večeři, k narozeninám, k Vánocům, k Velikonocům... POŘÁD! Musíte jí vyzkoušet! Křupavé okraje, vláčný střed, lahodná máslová vůně... A ta podívaná, když jí celou nafouklou vytáhnete z trouby! NEJ čokoláda:
Já myslím, že tohle nepotřebuje vysvětlení. Dort z nejnadýchanější čokoládové pěny. Navíc s lehce exotickým mučenkovým želé navrch. Jo, je to přesně tak úžasné, jak to zní! Jediným nevyřešeným problémem je, že nezůstanete pouze u jednoho kousku a já fakt nevím, jak vám v tom zabránit :-D. NEJ nová neobvyklá surovina:
Jsem hodně ulítlá na nové suroviny, to jste si asi všimli. Čím zvláštnější a neobvyklejší, tím lepší... Všechny, co jsem letos vyzkoušela mě totálně nadchly! Ale kaštanová mouka a kaštanové pyré ve formě dortu vyhrály na celé čáře!NEJvětší výzva:
Makronky umí být pěkně zákeřné. Díky jejich přípravě jsem si prošla menším peklem, ale na druhou stranu jsem se naučila hodně o naší troubě a taky o své trpělivosti :-D! Nakonec jsem na jejich přípravu vyzrála vlastním postupem, který třeba pomůže i vám!NEJzdravější snídaně:
Snídám vločkové kaše takřka každý den! Jsem do nich totální blázen! Tahle jediná vločky neviděla ani z rychlíku, ale vůbec to není na škodu! Vyzkoušejte bulgur a quinou nasladko a zamilujete se! Můj milý, bývalý zarytý odpůrce, vzal díky téhle lahůdce kaše na milost a nedá na ně od té doby dopustit! NEJ pitíčko:
Já myslím, že takhle položka nepotřebuje slov. T. se pídila, až se dopídila a stvořila podzimní hit. Mňam.+ bonusový recept, který mám spojený s nejšťastnějším okamžikem svého života: 
Tenhle recept (a krabici čokoládového müsli) už budu mít nadosmrti spojený s chvílí, kdy se mě můj ON zeptal, jestli s ním zůstanu na vždycky a já mu řekla ANO <3!Jaký byl váš NEJ recept a NEJ zážitek loňského roku?

Mějte se moc krásně,
vaše nostalgická M. :-*

P.S.: Děkuju všem těm úžasným lidem, kteří mi pomohli nebo mi pomoc nabídli a taky těm, které jsem měla možnost (víc) poznat! Jste boží! Děkuju :-*!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye