Podzimní radosti

Dobré odpoledne :-)!

Letošní podzim je překvapivě bohatý na radosti všeho druhu :-)! Tak jsme si říkaly, že bychom se o ně s vámi měly podělit :-)! 

Radost č. 1: Sugartown na ProŽeny.cz 
Úplně největší radost hned na začátek! Z nějakého (pro nás stále zcela nepochopitelného) důvodu si nás vyhlédla redaktorka Katka Bičíková ze serveru ProŽeny.cz a poprosila nás, zda bychom pro ni nepřipravily 4 podzimní recepty. Když jsme z toho šoku přišly k sobě (nebudu lhát, chvilku to trvalo, musely jsme absolvovat vyšetření ohledně bludů a tak), tak jsme nadšeně souhlasily. Já tomu stejně pořád nějak nemůžu uvěřit. I když už jsou všechny recepty online, vždycky se musím ujistit, jestli sním či bdím. Krásné fotky, na kterých vůbec není znát, že jsme nervozitou málem umřely (a že nás Katka, dobře tak jen mě, musela občas pomalu křísit ze mdlob), má na svědomí skvělá fotografka Eva Malúšová. Holky, ještě jednou vám za tuhle zkušenost strašně moc děkujeme. Jste úžasný. Pokud vás zajímají recepty, stačí kliknout na nadpis nad fotkami :-)! 

Radost č. 2: Jídlo mého srdce v Apetitu 
Joo, kdyby vás zajímalo, čím se na podzim rozmazluju a uklidňuju (třeba když mi tlak vystřelí do závratných výšin, poté, co nám napíše Kačka z ProŽeny.cz :-D), tak recept na kaštanový pohár s pusinkami, ořechy a slaným karamelem (volně inspirovaný francouzským dezertem Mont Blanc), na kterém teď hodně ujíždím, najdete v listopadovém Apetitu na straně 97 :-). Focení bylo nesmírně zábavné a taky dost napínavé :-D! "M., ty skleničky jsou strašně drahé, hlavně je nerozbij, jo?!" (Ano, znají mě velmi - VELMI - dobře :-D!) "Jasný!" "Prosím tě, proč tu sklenku držíš i zaspoda? Drž jí jenom za nožičku!" "Eeeee... Ne, rozhodně nechcete, abych jí držela jen za nožičku..." Jak vidíte, vyhrála jsem. Kupodivu žádná sklenička nezaplatila svým křehkým životem :-D. Radost č. 3: Blogerka roku
Tím radosti nekončí! Zjistily jsme, že nás nějaká dobrá duše nominovala na Blogerku roku v kategorii Food. Moc děkujeme! Přestože moc velké ambice nemáme, už jen ta nominace je pro nás obrovskou motivací a hnacím motorem. Možná se dají všechny takové ceny považovat za trochu povrchní a pošetilé, ale ten pocit, že vás někdo takhle podporuje, je jednoduše úžasný. Dokonce neuvěřitelně úžasný. Opravdu. Prostě moc děkujeme, jste skvělí! Snad se mi podařilo zprovoznit odkaz v postranní liště (to je pro mě podobný výkon jako veletoč střemhlav s vývrtkou zakončený saltem mortale nebo tak). Věřím, že každý, komu pošlete hlas bude mít nesmírnou radost. My samozřejmě taky.Za všechny naše radosti ještě jednou moc děkujeme. Vlastně hlavně vám! Protože, kdyby nebylo vás, nic z toho by se nám nepřihodilo... 

Mějte se krásně, 
vaše M. :-*

4 komentáře:

 1. Dobrý den, kolik gramů povidel je myšleno "jednou sklenicí" v receptu na perníkový dort s flambovanými švestkami, prosím?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Kláro,
   Terka, o jejíž recept se jedná, už pár let nebloguje, ale pokud si dobře vzpomínám bylo to zhruba 400 g - tj. 200 g do těsta a 200 g na promazání. I podle fotky surovin se mi zdá, že by to mohlo sedět a paměť mě nešálí :-).

   Držím palce, ať se dort podaří na výbornou, M.

   Smazat
  2. Děkuji za rychlou odpověď! Já jsem tento dort již jednou pekla, ale jak velkou sklenici jsem tenkrát použila, to už jsem zapomněla :-) Věřím, že s Vaší radou se podaří na výbornou i při víkendové "reinkarnaci". Děkuji!

   Smazat
  3. Vůbec není zač, mám hroznou radost, že podle nás pečete :-)! Doufám, že se dort povedl na výbornou! Přeji moc příjemný start nového týdne, M.

   Smazat

Děkujeme za komentář :-)


 photo copyright.jpg
blogger template by envye